Adéla Photo


Tel: 608 177 171
E-mail: mikulova.adela@gmail.com

Adéla Mikulová

Dobrý den, vítám Vás na svým stránkách, jmenuji se Adéla Mikulová.

Jsem nadšenou fotografkou už od dětských let, kdy mě děda učil ovládat svou starou zrcadlovku Zenit a později mi svěřil i Flexaret. Trávila jsem s ním hodiny ve fotokomoře a vyvolávala první fotografie. Své první vydělané peníze jsem investovala do digitální zrcadlovky Nikon a absolvovala šestisemestrální studium na institutu fotografických studií v Brně. Naučila jsem se vytvořit fotografii, aniž bych potřebovala fotoaparát, což mě velmi nadchlo a ráda se k takovému focení vracím.

Díky studiu na Institutu jsem měla možnost osobně poznat světově uznávaného fotografa Antonína Kratochvíla, který byl vždy mým velkým vzorem. Velice si cením jeho pozvání na vernisáž výstavy Dogma a dalších možností setkat se sním i mimo školu.

Protože mě focení baví a naplňuje, chci se mu věnovat naplno, rozhodla jsem se otevřít si vlastní fotoateliér, který od 1. února 2016 najdete v Kulturním domě Letohrad – Družstevní 597.

Pokud mám říct, co mě baví fotit nejvíce, tak to jsou určitě děti. Jsou to kouzelná a upřímná stvoření, ze kterých srší radost a štěstí.